Güncel Araştırmalar

Taner Gündoğan / Güncel Araştırmalar

Aşağıdaki araştırmaların linklerinden anketlere katılım sağlayarak ve konu ile ilgili arkadaşlarınıza ileterek çalışmalara büyük bir katkı sağlayabilirsiniz. Yanıtlar anonimdir ve çalışma sadece bilimsel amaçlıdır. Katkılarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

KORSAN FİLM TÜKETİMİ

Her birimiz hayatımızda internet üzerinden herhangi bir ücret ödemeden film izlemiş olabiliriz. Bu durum film sektörüne zarar verirken günümüzde birçok çevrimiçi platform aracılığıyla soruna çözüm sunulmakta. Peki fiziksel sinemalar ne durumda? Gişelerin geçen yıllara göre düşük olmasının bir çok nedeni var ancak en önemlisi bizim şimdilerde sinemaya neden daha az gitmeyi tercih ettiğimiz. Çalışmaya aşağıdaki linke tıklayıp soruları içtenlikle yanıtlayarak destek olabilirsiniz.

Anket için tıklayınız

MOBIL UYGULAMADAN MARKET ALIŞVERİŞİ

Son dönemde farklı markaların motokuryelerini sadece yemek değil, market siparişlerini götürürken de yollarda görüyoruz. Sorularımızı bu konudaki ilk yerli girişim olarak bilinirliği en yüksek uygulama olan Getir’e göre düzenledik. Market uygulamalarını neden tercih ediyor ya da etmiyoruz? Market uygulamaları ileride hayatımızın rutinine girebilir mi? Bu gibi sorularla yola çıktığımız çalışmaya aşağıdaki linke tıklayıp soruları içtenlikle yanıtlayarak destek olabilirsiniz.

Anket için tıklayınız